Тури вихідного дня
«МІСТИКА ДРЕВНЬОГО ЛЬВОВА І ПРИВИДИ ЗАМКІВ» 2 дні, 1 ніч

Попередня
Наступна
previous arrownext arrow
Slider
Тривалість: 2 дні / 1 ніч
Дати туру: 29.04.-02.05.2022
Львів
Проїзд автобусом
Вартість: 2250 грн/особа
Для участі в турі необхідно мати сертифікат про вакцинацію від COVID-19 або негативний результат тесту
Опис:

Львів настільки багатий своїми оповідками, що гостям міста здається, що кожен закуток королівського міста має свою легенду, а то й не одну. Львівські історії ще й дуже різноманітні за жанром – романтичні, історичні, побутові. А ще й МІСТИЧНІ!!!.

Золочівський замок

Для скептиків:

Золочівський замок – перлина Львівської області. Мало хто впізнає рожевий фасад Китайського палацу, ніби з казки про принцесу. За свою історію замок встиг побувати фортецею, королівською резиденцією, панською садибою, тюрмою і навчальним закладом. Зараз Золочівський замок – це музей-заповідник, відділення Львівської картинної галереї.

Для містиків:

Привид з’явився на території замку випадково, з загадковим каменем, привезеним із лісу разом з деревиною. На перший погляд – звичайний камінь. Але, якщо придивитися, можна розгледіти на ньому зображення тернового вінка і вирізані загадкові написи невідомою мовою, що датуються приблизно XIV-XV століттям.

Після появи каменю, поруч із замком час від часу почав з’являтися Чорний Лицар. Він нікого не лякав і не переслідував, просто мирно проїжджав повз переляканого постояльця. Чий це образ, ніхто не знає. Кажуть, один із молодих сільських хлопців, який був шалено закоханий в господиню замку. За іншою версією – це захисник каменю. І оберігає він насправді святий Грааль, замурований усередині.

Підгорецький замок

Для скептиків:

Відвідування замку обов’язково всім любителям фільму «Д’Артаньян і три мушкетери». Саме Підгорецький замок зіграв роль міської ратуші, куди бравий Д’Артаньян доставив алмазні підвіски королеви.

Замок був побудований у XVII столітті у французькому стилі і визнавався одним з найкрасивіших палаців Східної Європи. У радянський період інтер’єр замку спочатку розікрали, а пізніше в будівлі розмістили санаторій для хворих на туберкульоз. Зараз усередині замку ведуться реставраційні роботи.

Для містиків:

Кажуть, привид оселився в замку ще в кінці XVIII ст., коли він ще сяяв своєю красою.

Власник замку Вацлав Ржевуський убив свою дружину Марію в нападі ревнощів. Поховати її з виконанням усіх ритуалів він не міг, тому ніхто досі не знає, що з нею сталося. Розповідають різне: тіло було замуроване в стіну замку, заховане в підвалі під сходами або спалене в печі.

Жителі замку, а пізніше і пацієнти туберкульозного диспансеру, скаржилися на прозору даму без душі, яка щоночі бродила по кімнатах і залах в пишній білій сукні, гасила свічки, відкривала і закривала двері.

Хто знає, можливо, якщо лишитися у замку на ніч, з Марією можна познайомитись і зараз

Олеський замок

Для скептиків:

Замок збудували не пізніше XIV століття, що робить його найстарішим у Львівській області. Дуже атмосферне місце, з яким пов’язане життя відомого польського короля Яна III Собеського.

В експозиції музею вражає колекція об’ємної дерев’яної скульптури XIV-XIX століть – найбільша в Європі. Там представлені роботи Пінзеля, Гуттерів, Кутенрайтера, Марквата і Фесінгера.

Замок оточує старий сад. Обов’язково пройдіться його стежками, це дозволить обійти замок з усіх боків і знайти скульптуру усміхненого лева. Навпроти замку стоїть Монастир капуцинів, правда, вхід на його територію закритий, зараз у його будівлі розташовується фондосховище музею.

Для містиків:

За замок довгий час боролися поляки і литовці. У той час він розташовувався на кордоні цих двох держав. Після пожежі в середині минулого століття замок був повністю зруйнований.

Охоронці розповідають, що з настанням сутінків у замку завжди відбувається щось дивне: то чуються звуки, то з’являються напівпрозорі силуети, на які реагують навіть сторожові собаки. Тут є і власний привид. За найбільш поширеною версією, це душа Адама Жолкевського. Історія його така.

Він був закоханий у Мар’яну Данилович, дочку одного з власників замку. Але отримав відмову і покінчив життя самогубством, встромивши собі ніж у серце. Його не поховали на кладовищі, а скинули в болото біля замку, як роблять із самогубцями. Душа так і не змогла знайти спокій і тепер бродить по замку, зітхаючи і лякаючи охоронців. Деякі кажуть, що дівчина також наклала на себе руки, тож у замку насправді живуть два привиди.

За іншою версією, це дух Яна Каспера, або ченця Кістки, як його називають місцеві. У день Святого Антонія він стрибнув у колодязь, чим налякав до напівсмерті тисячу прочан, які прийшли до монастиря. Чернець був душевнохворим, а душа його так і не знайшла спокою на тому світі.

 

Пропонуємо Вам у цьому турі розкрити містичні загадки стародавнього Львова та познайомитись з привидами та примарами замків Львівщини. Хто знає, можливо дух Яна Каспера чекає саме на тебе…

  Програма туру:

  Що потрібно мати з собою під час екскурсії?

  Поділитись:
  Ви – представник турагентства?
  Пропозиція партнерства
  Вже 50 турагентств співпрацюють з нами, спробуйте і ви!